OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI NIEDZIELA ZWYKŁA 11.02.2024

 1. Dzisiaj VI niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego. Rozpoczyna się 57. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Dobiega końca tegoroczny karnawał. We wtorek tzw. „ostatki”.
 2. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Parafialne obchody dnia chorych z Mszą Świętą, podczas której udzielimy sakramentu namaszczenia chorych, zorganizujemy w czasie rekolekcji wielkopostnych, które rozpoczniemy 3 marca.
 3. W tym tygodniu w środę,14 lutego, przypada POPIELEC i rozpoczyna się okres WIELKIEGO POSTU. Msze Święte z posypaniem głów popiołem o godz. 9:00 i 18:00.
 4. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Przypominamy, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przypominamy również, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek.
 5. Caritas Polska zachęca do włączenia się w ogólnopolską zbiórkę na pomoc dla osób najbardziej potrzebujących na Ukrainie. Po każdej Mszy Świętej w Środę Popielcową można będzie złożyć ofiarę do puszek na powyższy cel.
 6. W piątek rozpoczniemy nabożeństwa DROGI KRZYŻOWEJ: dla dzieci i młodzieży o godz. 17:00, a dla dorosłych o godz. 17:30. W przyszłą niedzielę, rozpoczniemy nabożeństwo GORZKICH ŻALI z kazaniem pasyjnym. Będzie ono odprawiane przed Mszą św. wieczorną o godz. 17:30. Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełnyczyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy, które zostały odpuszczone co do winy. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych.
 7. Za tydzień w III Niedzielę miesiąca, ofiary na tacę przeznaczone będą na wsparcie naszej Parafii. „Bóg zapłać” za zrozumienie, życzliwość i ofiarność.
 8. Również w przyszłą Niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11:00, odbędzie się spotkanie rodziców dzieci z klas III SP, przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.
 9. Bóg zapłać, za dzisiejsze ofiary na tacę i wszelką pomoc świadczoną na rzecz naszej parafii.
 10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w miłości do Boga i ludzi. Módlmy się szczególnie w intencji ks. bpa Piotra Skuchy – w czwartek przypada 37. Rocznica jego święceń biskupich.
 12. Na ostatnie dni karnawału i na rozpoczynający się Wielki Post przyjmijmy Boże błogosławieństwo…

W tej chwili jest 0 użytkowników na stronie.