OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA ZWYKŁA 28.01.2024

1. W dzisiejszą IV Niedzielę Zwykłą obchodzimy Światowy Dzień Trędowatych.

2. W środę – 31 stycznia obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Jan Bosko. Po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie formacyjne Straży Honorowej NSPJ.

3. W piątek – 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte w naszym kościele o godz. 9:00 i 18:00. W tym dniu przychodzimy z gromnicami, które pobłogosławimy podczas każdej Mszy świętej. Prosimy o zaopatrzenie się w osłonki na świece w trosce o posadzkę i ławki. Święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Ofiary zbierane w tym dniu do puszek są przeznaczone na wsparcie żeńskich zakonów klauzurowych. W tym dniu kończy się tradycyjny okres śpiewania kolęd.

4. W tym tygodniu przypadają:

  • I czwartek miesiąca – dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Po wieczornej Mszy św. adoracja do godz. 21:00.
  • I piątek miesiąca – dzień wynagrodzenia NSPJ za grzechy nasze i całego świata. Do chorych kapłan z Najświętszym Sakramentem uda się od godz. 10:00. Spowiedź w kościele od godz. 8:30 i 17:30.
  • I sobota miesiąca – dzień wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP. Nabożeństwo pierwszych pięciu sobót miesiąca po Mszy św. wieczornej.

5. Dzieciom, młodzieży i dorosłym, z racji rozpoczynających się ferii zimowych, życzymy udanego wypoczynku od codziennych obowiązków oraz szczęśliwego powrotu do domu.

6. Bardzo prosimy o pomoc w rozbieraniu dekoracji bożonarodzeniowych. Chętnych zapraszamy w piątek po wieczornej Mszy św.

7. W przyszłą niedzielę 4 lutego podczas Mszy św. o godz. 9:30 odbędzie się uroczyste przyjęcie nowych członków do Róż Różańcowych.

8. Bóg zapłać, za dzisiejsze ofiary na tacę i wszelką pomoc świadczoną na rzecz naszej parafii.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

10. Wszystkim uczestnikom dzisiejszej liturgii, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

W tej chwili jest 0 użytkowników na stronie.