OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA ZWYKŁA 21.01.2024

 1. Dzisiaj trzecia niedziela zwykła od 2020 roku obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. Jest to inspiracja do częstszego sięgania po słowo Boże zawarte na kartach Pisma Świętego.
 2. Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Babci i jutrzejszego Dnia Dziadka serdeczną pamięcią obejmijmy nasze drogie babcie i drogich dziadków. Módlmy się za tych żyjących i za tych, którzy odeszli już do wieczności. Bardzo wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i codzienna serdeczna pamięć.
 3. W poniedziałek, 22 stycznia, o godz. 18:00 zapraszamy na Mszę Świętą za wstawiennictwem św. Charbela o uzdrowienie w intencji chorych i cierpiących.
 4. W środę, 24 stycznia, Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu. Za przyczyną św. Franciszka Salezego, módlmy się, aby pracownicy mediów z poszanowaniem przekazywali prawdę, do której wszyscy mają prawo.
 5. W czwartek, 25 stycznia, przypada święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Tym dniem kończymy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Ks. abp Adrian J. Galbas SAC będzie przewodniczył nabożeństwu ekumenicznemu, które o godz. 17:00 odprawione zostanie w kościele pw. św. Barbary w Sosnowcu.
 6. W piątek, w liturgiczne wspomnienie Świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa, przeżywać będziemy Dzień Islamu.
 7. Dobiegła końca tegoroczna wizyta duszpasterska tzw. kolęda. Dziękujemy tym wszystkim, którzy nas zaprosili i przyjęli, za serdeczność, za wspólną modlitwę, za wszystkie rozmowy i cenne sugestie. „Bóg zapłać” także za złożone z tej okazji ofiary.
 8. Parafia Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana razem z Legionem Maryi, organizuje w tym roku dwie pielgrzymki. Pierwsza do Gruzji i Armenii w terminie 27.06 – 06.07.2024 r., druga do Fatimy w terminie 14 – 28.09.2024r. Więcej informacji oraz zapisy u Pani Stanisławy Dramińskiej.
 9. Serdeczne „Bóg zapłać” za dzisiejsze ofiary na tacę z racji trzeciej niedzieli miesiąca. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.
 10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 11. Wszystkim uczestnikom dzisiejszej liturgii, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

W tej chwili jest 0 użytkowników na stronie.