OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 25.02.2024

1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu, czyli Niedziela Ad Gentes, która jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Przy wyjściu z kościoła prosimy o ofiary do puszek na pomoc misjonarzom – „Bóg zapłać”.

2. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy serdecznie na nabożeństwa pasyjne:

  • W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży o godz. 17:00, a dla dorosłych o godz. 17:30.
  • W niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym o godz. 17:30.

Przypominamy, że za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny.

3. W tym tygodniu przypadają:

  • I piątek miesiąca – dzień wynagrodzenia NSPJ za grzechy nasze i całego świata. Do chorych kapłan z Najświętszym Sakramentem uda się od godz. 9:00. Spowiedź w kościele od godz. 16:30.
  • I sobota miesiąca – dzień wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP. Nabożeństwo pierwszych pięciu sobót miesiąca po Mszy Świętej wieczornej.

4. Rekolekcje wielkopostne w naszej Parafii rozpoczniemy 03 marca w III Niedzielę Wielkiego Postu Spowiedź rekolekcyjna w środę pół godziny przed każdą Mszą Świętą, natomiast obrzęd namaszczenia chorych podczas Mszy Świętej o godz. 9:30 i 18:00.  Pamiętajmy aby przyjąć sakrament namaszczenia chorych trzeba być w stanie łaski uświęcającej. W poniedziałek, wtorek i środę ofiary składane na tacę przeznaczone będą dla Księdza Rekolekcjonisty. Szczegółowy program rekolekcji rozwieszony jest w gablotach ogłoszeniowych oraz umieszczony na stronie internetowej naszej Parafii. Postarajmy się tak zorganizować czas, by mogli w nich uczestniczyć wszyscy nasi bliscy.

5. Równocześnie z rekolekcjami parafialnymi odbędą się rekolekcje szkolne dla uczniów SP 39. Zajęcia rekolekcyjne odbędą się w kościele według programu dla poszczególnych grup wiekowych, który znany jest w szkole.

6. Na środku naszej świątyni ustawiony jest do adoracji krzyż. Ofiary składane do koszyczka przy nim się znajdującego, przeznaczone są na kwiaty do Grobu Pańskiego.

7. Bóg zapłać, za dzisiejsze ofiary na tacę i wszelką pomoc świadczoną na rzecz naszej Parafii.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

9. Wszystkim uczestnikom dzisiejszej liturgii, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

W tej chwili jest 0 użytkowników na stronie.