OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 18.02.2024

  1. Dzisiaj pierwsza niedziela Wielkiego Postu.
  2. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy serdecznie na nabożeństwa pasyjne. W piątek – Droga Krzyżowa o godz. 17:00 (dla dzieci młodzieży) i o 17:30 (dla dorosłych); a w niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym przed Mszą św. o 17:30. Przypominamy że za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny
  3. W czwartek, 22 lutego, przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła – pamiętajmy w modlitwie o Następcy Świętego Piotra, który nie przestaje prosić o to wsparcie. Nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Charbela przed Mszą św. o godz. 18:00.
  4. Osoby, które zawarły w przeszłości małżeństwo sakramentalne w Kościele a obecnie żyją w nowym związku cywilnym zapraszamy na rekolekcje wielkopostne dla par niesakramentalnych. Rekolekcje odbędą się w kaplicy Domu „Szilo” w Czeladzi w dniach 23, 24 i 25 lutego 2024 r. (piątek, sobota i niedziela). Spotkania rekolekcyjne będą zaczynać się o godz. 19.30, poprowadzi je ks. Marcin Lech.
  5. Zachęcamy do odmawiania różańca przed Mszą św. ranną i koronki do Bożego Miłosierdzia przed Mszą św. wieczorną.
  6. Przyszła – II Niedziela Wielkiego Postu będzie obchodzona jako – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Ich wysiłki wesprzemy ofiarami złożonymi do puszek na dzieło pomocy „Ad Gentes”.
  7. Serdeczne „Bóg zapłać” za dzisiejsze ofiary na tacę z racji trzeciej niedzieli miesiąca. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.
  8. Do końca lutego przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę do Gruzji i Armenii, chętnych prosimy o zdecydowanie się. Wylot 27 czerwca. Są jeszcze 3 wolne miejsca na pielgrzymkę do Fatimy.
  9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  10. Wszystkim uczestnikom dzisiejszej liturgii, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień

W tej chwili jest 0 użytkowników na stronie.